Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Problem z oknem. Proszę o pomoc.

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2016-06-03
wyślij wiadomość

Nasza radość oknem HST nie trwała długo. Pojawiło się kilka poważnych problemów. Jeżeli ktoś z Was jest posiadaczem takiego to proszę o radę. Prawdopodobnie nasze cudo zostało źle zamontowane. Okazuje się, że boczne fixy są umiejscowione zbyt wysoko i poziom podłogi nie dojdzie do ramy fixów. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Monterzy od okna powiedzieli, że podłoga powinna sięgać górnej krawędzi progu i wtedy będzie na jednej lini z dolną krawędzią ramy od fixa. Nie zgadza się jednak ten poziom na zewnątrz okna gdzie taras jest nieco niżej i wtedy między tarasem a fixem robi się szczelina. Przyszedł dzisiaj do nas przedstawiciel od  okna, który robił również jego pomiar przy zamówieniu. Powiedział, że w tą lukę bedzie można włożyć okucie z blachy. Nieco mnie to zdziwiło. Jak to poprawka przy oknie za ponad 20 tyś? Okucie w czymś co miało być idealne? Zadzwoniłam po pana specjalistę, który będzie prowadził u nas prace wykończeniowe i prawdopodobnie na pewnym etapie zostanie z tym problemem. Kiedy zobaczył to od razu zauważył, że fixy są za wysoko, ale nie doszliśmy do porozumienia w sprawie wysokości progu. Twierdzi, że kiedy napotyka na pracę z tym oknem to zawsze dochodzi podłogą do środka ramy tak jak na zdjęciu poniżej. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na folderze, który dostałam od firmy przez, którą zamawiałam okna jest jedno zdjęcie tego okna i tam również poziom podłogi zaczyna się jakieś 3 cm poniżej krawędzi progu czyli dokładnie tak jak mówi pan od wykończeń. Jest tam nawet taki uskok w profilu tak jakby wykończenie podłogi miało się tam schować.

Jednak ten przedstawiciel i osoby montujące twierdzą, że podłoga powinna dojść do samej góry.  

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zaznaczę, że przedstawiciel chyba widział to okno pierwszy raz na oczy bo miał problem z jego otwieraniem, a panowie od wprawiania okna mieli styczność z tego typu oknem w domu budowanym dla osoby niepełnosprawnej na wózku, gdzie mógł być specjalnie zawyżony poziom podłogi tak aby bez problemów przejechać przez próg.

Jeżeli zatem Podłoga ma dochodzić do krawędzi to oznacza, że całe okno jest zbyt wysoko zamontowane w stosunku do wszystkich w domu. Przypomnę, że wszystkie okna są do podłogi i zostały dostosowane do późniejszego poziomu podłogi na wysokość 24 cm, a okno HST miałoby w tym przypadku poziom 27 cm. Natomiast jeśli ma być tak jak mówi mój fachowiec od wykończeń, że ma pozostać próg na 3 cm to wtedy poziom będzie się zgadzał i nie trzeba ruszać okna, a jedynie obniżyć fixy. 

Czy podłoga w salonie ma być w przypadku HST na tym samym poziomie co poziom tarasu?  Gdyby tak miało być to wyglądałoby to tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl


lub tak jeśli poziom podłogi byłby równy z krawędzią progu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Pan od wykończeń zadzwonił do okien i bardzo się z nimi awanturował, ale może się okazać, że nie trzeba obniżać tego okna a jedynie fixy, ale za to też im się należało. Mam nadzieję, że coś odpiszecie, bo już nie wiem co mam robić.

11Komentarze
Data dodania: 2016-06-03 22:34:58
mamy to okno i naszym marzeniem było zrównać podłogę z progiem aby było właśnie takie bezprogowe. Jak znajdę zdjęcia w ulubionych blogowicza który tak właśnie miał to podam namiar
odpowiedz
Data dodania: 2016-06-03 22:51:16
Super, będę wdzięczna :)
odpowiedz
Odpowiedź do ewe--wysz
Data dodania: 2016-06-03 22:50:20
kempki3wkalateach3.mojabudowa.pl polecam wpis salon z lipCA 2015 na tym blogu to okno wygląda
odpowiedz
linda  
Data dodania: 2016-06-04 00:48:02
tak jak pisze ewe.wysz wersja bezprogowa to jest jedyne słuszne rozwiazanie. Dodatkowo jak chciałabyś zrobić 3cm progu to wszystkie pozostałe okna też nie będą pasować do tej wysyokości podłogi. http://www.oknamacek.pl/realizacje-drzwi-balkonowe-hs-drzwi-bez-progowe.html# (zdjecie na samym dole pierwsze po lewej idealnie oddaje wasza sytuacje czyli wszystko u was jest zamontowane ok)
odpowiedz
Data dodania: 2016-06-04 06:17:05
Dziękuję za odpowiedź. Niestety pomimo tego co twierdzi pan, który montował okno, że podłoga powinna być na równi z górną krawędzią to okno zamontowali na takiej wysokości w stosunku do pozostałych okien jakby właśnie próg miał wystawać na 3 cm. Te wszystkie zdjęcia w internecie, które pokazują dokładnie próg odnoszą się do nieco innego typu progu, który ma taką cienką listewkę pod którą wchodzi wykończenie podłogi. W naszym oknie takim miejscem gdzie mógłby się schować brzeg posadzki jest właśnie ten uskok poniżej 3 cm. Wczoraj napisałam bezpośrednio do firmy Aliplast, żeby przysłali jakieś zdjęcie czy schemat jak prawidłowo zamontować to okno i gdzie ma być podłoga. Jeszcze tam dzisiaj zadzwonię. Mam nadzieję, że będą to wiedzieć jako producenci.
odpowiedz
Odpowiedź do linda
linda  
Data dodania: 2016-06-04 01:05:02
http://www.oknazdrewna.pl/galeria/drzwi/drzwi-drewniane-balkonowe-hs/hsb09.jpg http://www.oknagalio.pl/galeria/realizacje/category/30-drzwi-przesuwne-hs-schuco-thermoslide ps. kiedys trafilem na zagranicznej stronie na troche inne podejscie do tematu. Pisali tam nawet ze daje sie podłoge troche wyzej (chyba 11mm) niz linia progu okna a to dlatego by woda nie dostawala sie do wewnatrz.
odpowiedz
Data dodania: 2016-06-06 10:30:03
Sprawa z oknem została dzisiaj rozwiązana. Wszystko jest zamontowane jak należy. Na umowie podany jest błędny symbol progu i dlatego pracownicy Aliplastu mówiąc, że ten próg wystaje na 3 cm mieli rację. Mój próg nie będzie wystawał czyli wymarzony efekt zostanie osiągnięty. Jedynie okno musi zostać obniżone o 3 cm ponieważ nie zgadza się poziom podłogi z resztą okien. Okazuje się również, że to okna plastikowe zostały nie wiedzieć czemu zamontowane o 3 cm za nisko, ale łatwiej obniżyć jedno okno niż okna w całym domu podwyższać.
odpowiedz
mansza1  
Data dodania: 2020-01-01 20:44:47
OKNA HST
Witaj, szukam właśnie informacji na temat prawidłowego montażu podłogi i okna hst. Do jakiej wysokości finalnie powinny sięgać płytki/ panele tak aby połączenie było bezprogowe? Mamy prawdopodobnie podobne okno ponieważ czytam, że u Was był uskok w listwie progowej a u mnie taki właśnie uskok też występuje. Czy płytki/panele powinny znajdować się właśnie w tym uskoku czy czy może powyżej? Czy macie może zdjęcie jak to powinno wyglądać? Pozdrawiam Magda
odpowiedz
Odpowiedź do alcudia-slask
boogabear1
Data dodania: 2016-06-30 12:35:52
Alcudia
Witam, Miło znaleźć kogoś o podobnym guście jeżeli chodzi o projekty domów. Ja również chcę budować Alcudię z drobnymi przeróbkami. Mam do Was 2 pytania: 1. Czemu zrezygnowaliście z okien kolankowych? 2. Czy nie obawiacie się dachu bez okapu? Wasz dom wygląda świetnie! Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2016-06-30 18:14:32
Witam Cieszę się, że mogę poznać kolejną osobę zainteresowaną Alcudią. Jestem ciekawa o jakich przeróbkach myślicie. Zrezygnowaliśmy z okien kolankowych z kilku powodów. Przede wszystkim chcieliśmy obniżyć koszt okien, który i tak jest już bardzo duży. Okna kolankowe przedstawione na wizualizacji mają bardzo cienkie ramy co daje ciekawy efekt, natomiast te typowe np z firmy Velux są bardzo masywne. Kolejny problem to rynny, których podobno nie da się przeprowadzić na złączeniu okien, więc woda w tych miejscach będzie spływać po murze. Do tego przed każdym oknem należy umieścić rurę spustową z rynien bezokapowych co znowu podwyższa koszt. Ostatni powód to stworzenie pewnej intymności w części sypialnianej. Nie widziałam sensu w robieniu okien, które pewnie na stałe byłyby zasłonięte roletą. W tym momencie kiedy jeszcze nie mamy maskujących drzew w ogrodzie to właśnie poddasze jest moim ulubionym miejscem gdzie można się schować. Jedynym minusem jest to, że okna dachowe zostały zamontowane bardzo wysoko i nic przez nie nie widać. Jeśli chodzi o drugie pytanie to owszem trochę się obawiamy jak to wszystko będzie funkcjonować. Będę mogła powiedzieć coś więcej gdy zrobimy już elewację i przetrwamy zimę. W razie pytań proszę wysłać prywatną wiadomość z numerem tel. Powiem też coś więcej o dachu i innych rzeczach, na które warto zwrócić uwagę. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do boogabear1
Data dodania: 2016-12-27 07:32:34
Czy ten czarny plastik obok styropianu na trzecim zdjęciu od góry licząc to odwodnienie jeżeli tak to taras powinien być poniżej bo np. zimą woda się zbierze w listwie i zamarznie
odpowiedz

Alcudia zamknięta :) Ach te okna!

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2016-06-02
wyślij wiadomość

Dzisiaj osiągnęliśmy długo wyczekiwany stan surowy zamknięty.

Okno HST

wymiar 5,5 m x 2,6 m + fixy 2 x 1m

konstrukcja aluminiowa Ultraglide od Aliplast

kolor RAL 7016

wypełnienie szyba 4/18/4/18/4 + ciepła ramka w kolorze czarnym

waga 846 kg

cena 22 715 zł.

Montaż trwał cały dzień, ale przyjemnie się obserwowało. Ekipie montującej brakowało kilku rąk do pomocy i czasami miałam wrażenie, że nie podołają ciężarowi. Ja oczywiście dodatkowo przeszkadzałam swoją obecnością co chwilę zadając pytania i wnikliwie patrząc czy nie zrobili żadnego zarysowania.


Pozostałe okna

wymiary 200x230, 90x230 90x210, 90x100

konstrukcja PCW blueEvolution82 Classic od Salamander

okucia Winkhaus

kolor okleina antracyt satin

cena 17 306 zł

Sześcioosobowa ekipa z Żywca sprawnie zamontowała 13 okien w niecałe 6 godzin.  

Różnica wizualna pomiędzy pomalowanym oknem aluminiowym, a plastikowymi w okleinie satynowej jest niezauważalna. Okleina jest jedynie odrobinę chropowata w dotyku.

Będę sobie teraz tak siedzieć na budowie i patrzeć na te okna. W każdym pomieszczeniu przygotowałam jakieś wygodne miejsce do obserwacji. Dla rozprostowania kości przejdę czasem zobaczyć okna z zewnątrz. Myślę, że mój zachwyt potrwa do pierwszego mycia, którym już dzisiaj straszyli mnie rodzice.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


2Komentarze
Data dodania: 2016-06-03 16:04:52
hejka
wczoraj przejeżdżałam obok waszego domku :) a tu proszę tez jesteście na mb ;) pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2016-06-03 20:42:33
Potwierdziło się moje przypuszczenie, że naszej Alcudii to jednak nie da się przeoczyć :)
odpowiedz
Odpowiedź do ania-i-cinek
alcudia-slask
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 112464
Komentarzy: 356
Obserwują: 248
On-line: 9
Wpisów: 22 Galeria zdjęć: 202
Projekt ALCUDIA B
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Śląsk
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 styczeń
2016 czerwiec
2016 maj
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu ALCUDIA B:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
jahu11.mojabudowa.pl - wpisów: 221
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 201
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 138
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń