Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Alcudia B -zdjęcia z realizacji

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2015-06-26
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl
9Komentarze
Data dodania: 2015-06-26 16:32:24
To się nazywa szybkie budowanie :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-26 18:35:46
a miał być wpis o mamie :) a czemu same zdjęcia, bez świetnego opisu ?
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-26 18:47:10
Wpis o mamie będzie, obiecuję :) Zdjęcia wkleiłam ponieważ bardzo chciałam się już pochwalić naszymi postępami. Pozdrawiam pamiętliwą Katarzynę ;)
odpowiedz
Odpowiedź do katarzyna1
Data dodania: 2015-06-26 19:22:45
nie no, zdjęcia bomba, domek też, ale jakoś tak się przyzwyczaiłam, że genialny wpis idzie w parze :)
odpowiedz
Odpowiedź do alcudia-slask
Data dodania: 2015-06-26 21:45:02
No w tym tempie to za tydzien zamieszkacie :))
odpowiedz
Data dodania: 2015-07-06 23:10:28
Czekam na więcej zdjęć i pięknych wpisów bo szykuje nam się cudaśny domek na mb :) Powodzenia w dalszych pracach ;)
odpowiedz
midas
Data dodania: 2015-07-10 15:01:04
Gratuluję wyboru projektu i wszystkich dotychczasowych prac. Alcudia to moje marzenie. Na razie nie mogę przekonać do niego mojej Drugiej Połowy :(. Czy według was może w nim zamieszkać 4-5 osobowa rodzina? Z tego co widzę to zrezygnowaliście z okien kolankowych na poddaszu. Co w zamian? Pozdrawiam i życzę powodzenia
odpowiedz
Data dodania: 2015-07-10 23:11:43
Każda osoba, która odwiedza naszą budowę mówi, że Alcudia sprawia wrażenie bardzo dużego domu. Dla czteroosobowej rodziny to wręcz idealny dom a i jedna osoba więcej też się zmieści rezygnując z pokoju gościnnego lub zamieniając łazienkę na poddaszu w niewielką sypialnię. Okna kolankowe podwyższają dwukrotnie cenę okien dachowych. Te zaprezentowane na wizualizacji zostały wykonane z aluminium co dało bardzo ciekawy efekt, ale cena niestety do dużego zastanowienia. (koszt okien aluminiowych dla całego domu to 80 000 zł w tym ok 30 000 zł okna dachowe) Zwykłe drewniane nie są już tak efektowne. Problemem stają się również rynny bezokapowe, gdzie przed każdym oknem należałoby zamontować rurę spustową. Parter jest tak bardzo przeszklony, że chcieliśmy stworzyć bardziej intymną strefę domu na poddaszu. Dom stoi blisko drogi o dość intensywnym ruchu pieszych. W rezultacie pozostawiliśmy jedynie okna dachowe, które i tak są bardzo duże. W razie potrzeby chętnie pokażę Alcudię na żywo, może to zachęci niezdecydowaną połówkę ;)
odpowiedz
Odpowiedź do midas
midas
Data dodania: 2015-07-13 13:47:51
Bardzo dziękuje za odpowiedź i zaproszenie. Może kiedyś skorzystamy. Przykro patrzeć na Twój ostatni wpis. Mam nadzieję, że szybko sobie poradzicie i budowa ruszy dalej. Koszt okien faktycznie przytłacza. Okna dachowe to chyba rozsądne wyjście. Gdzie zamawialiście okna? Dostrzegam kolejną zmianę- konstrukcji dachu. Murłaty wystają poza obrys budynku. Czy w związku z tym planujecie zastosować wypuszczony dach i wystające okapy? To byłaby "duża" zmiana wizualna w projekcie. Brak okapów w projekcie jest jednym z powodów wątpliwości co o tego projektu (jest zbyt nowoczesny, dodatkowo w MPZ jest zapis wymuszający zastosowanie okapu). Kolejnym jest zbyt długa ściana frontowa i możliwe zacienienie ogrodu (Alcudia A ma ponad 18m a nasza działka ma 30m szerokości) oraz taras nad garażem (jako miejsce ewentualnych strat ciepła). Za to salon ponad 38m może zaważyć na wyborze tego projektu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu na właściwą ścieżkę.
odpowiedz
Odpowiedź do alcudia-slask

Alcudia B- czas na zmiany

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2015-06-21
wyślij wiadomość

Dzisiejszy wpis będzie bardziej konkretny niż poprzedni i opowiem w nim wyłącznie o zmianach jakich dokonaliśmy w projekcie. Chciałam również podziękować za miłe komentarze pod porzednim  wpisem. Nie spodziewałam się tak miłego przyjęcia. Zanim przejdę do zmian w projekcie dodam tylko, że jesteśmy już w trakcie budowy, ale dopiero teraz odnalazłam czas na prowadzenie bloga. Mam nadzieję, że szybko nadrobię zaległości i będe relacjonować na bieżąco.

 

moje rysunki z naniesionymi zmianami         

PARTER

blog budowlany - mojabudowa.pl


PODDASZE

blog budowlany - mojabudowa.pl

Rysunki wykonane dzisiaj rano specjalnie dla Was :)

Poniżej wklejam link do strony pracowni Słoneczne Domy gdzie można zobaczyć oryginalną wersję rzutów. 

http://www.slonecznedomy.pl/pl/Projekty-domow/Alcudia-B2


Co zmieniliśmy

Garaż został przerobiony na moją od wielu lat wyczekiwaną pracownię. Z racji mojego zawodu, o którym wspominałam w poprzednim wpisie, niestety potrzebuję dużej przestrzeni na pomieszczenie wszystkich niezbędnych gratów.

Powiększyliśmy pomieszczenie gospodarcze, które znajduje się za pracownią. Obok niego znalazło się miejsce na małą łazienkę, to tak żebym ubrudzona od farb czy obrana od nitek nie chodziła po części mieszkalnej.

Wiatrołap został wydłużony o szafę wnękową na rzecz gabinetu. Ustawienie szafy wzdłuż ściany tak jak przewiduje projekt znacznie zmniejszyłoby przejście i odebrało temu miejscu jego reprezentacyjny charakter. Idąc dalej postanowiliśmy zrezygnować z przesuwnych okien od strony frontowej zamieniając je w stałe szklenia. Taki zabieg miał dla nas znacznie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim znacznie mniejszy koszt, który w przypadku okien w tym projekcie i tak wydaje się ogromny, a ponadto wielka tafla szkła bez żadnych podziałów pozwoli cieszyć się niczym niezmąconym widokiem. Wyobraźcie sobie jak pięknie będzie wyglądać postawiona na tle okna świąteczna choinka :)) (tutaj czas na małe rozmarzenie)

Ostatnimi zmianami na parterze są zmiany w łazience, a mianowicie brak ścianki dzielącej i lekkie przesunięcie komina.

Otwór w stropie na schody został nieco powiększony za sprawą zlikwidowanej łazienki. Połączyliśmy bliźniacze sypialnie tworząc jedną przestronną, co dało możliwość powiększenia łazienki, do której wejście będzie od strony przedpokoju, a nie jak przewidywał projekt tylko od trzeciej głównej sypialni. Wyrównaliśmy nieco ściany tak aby stworzyć czytelne proste podziały. Pomieszczenie za schodami przewidziane na łazienkę zmniejszyliśmy nadając mu nowe przeznaczenie jako garderobę lub schowek. Z tego miejsca będzie można również dostać się na znajdujący się nad garażem (pracownią) taras.


Następnym razem napiszę Wam jak wybierałyśmy razem z mamą ekipę budowlaną.6Komentarze
Data dodania: 2015-06-21 19:40:04
no tak... widać zdolności artystyczne :) Ja to tam wszystko od linijki jadę, a Tobie to tak łatwo i ładnie poszło :) To czekam z niecierpliwością na kolejny wpis z udziałem mamy :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-21 19:46:53
:)
odpowiedz
Odpowiedź do katarzyna1
Data dodania: 2015-06-21 19:49:12
Wow! Ładnie narysowane :) Zapowiada się ciekawy i fajny dom. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-21 19:54:28
Dziękuję :)
odpowiedz
Odpowiedź do aga--opalek
Data dodania: 2015-06-21 20:27:13
Rysunki pierwszorzędne, trzymamy za Was kciuki! :)
odpowiedz
anitag
Data dodania: 2015-06-22 09:53:22
Witajcie!
Podziwiam Twoją łatwość przelewania myśli na papier ;) Będę tu częstym gościem. Życzę wytrwałości i niewielu przeszkód na drodze do zamieszkania we własnym domu.Miłego dnia :))
odpowiedz

Alcudia- miłość od drugiego spojrzenia

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2015-06-19
wyślij wiadomość

Witam wszystkich na moim blogu poświęconym budowie domu Alcudia B. 

Mam nadzieję, że moje wpisy okażą się pomocne, rozwieją wątpliwości lub przyspieszą podjęcie decyzji co do wyboru tego właśnie projektu.

Na początku kilka najważniejszych informacji o inwestorach ;)

Mam na imię Joanna i mieszkam w Czechowicach-Dziedzicach wraz z mężem Łukaszem (czyt. Staszkiem), który przeprowadził się do mojego rodzinnego domu z samej stolicy Śląska. Studiowaliśmy na tej samej uczelni, ale poznaliśmy się po skończeniu studiów w internecie (mąż zabrania o tym wspominać). Dorobiliśmy się dwóch absolutnie nieprzydatnych zawodów- artysta plastyk i etnolog, ale jednocześnie wielu praktycznych umiejętności, które pomagają nam w osiąganiu życiowych celów. Przez pierwsze lata znajomości szukaliśmy swojego miejsca na ziemi. Znajomość języków i podróżnicze dusze ciągnęły nas wciąż dalej i dalej. Przemierzyliśmy całą Hiszpanię, dotarliśmy do Afryki, otworzyliśmy sklep marzeń, nauczyliśmy się nowych przepisów kulinarnych, poznaliśmy o kilku Marokańczyków za dużo i....i po prawie dwóch latach zrozumieliśmy, że nasze serca należą do Śląska i jeśli mamy zbudować coś trwałego to właśnie tam. Po powrocie wzięliśmy ślub, otrzymaliśmy działkę od moich rodziców- 26 arów. I tutaj się zaczyna...

Wybór projektu wydawał się najtrudniejszą decyzją dotycząca całego przedsięwzięcia. Alcudia to pierwszy projekt który zwrócił moją uwagę. Ale wtedy (3 lata temu) pomimo tego iż niezwykle mnie intrygował to jednak wydawał się zbyt odważny surowy i przepraszam, że to piszę, ale w pewnym sensie brzydki. Odrzuciłam go w niepamięć poszukując nadal wymarzonego gniazdka. Mąż wiedząc, że nie podejmę złej decyzji pozostawił mi wolną rękę w spraw e wyboru. Problem pojawił się w momencie kiedy zrozumiałam, że w każdym typie domu potrafię znaleźć coś ciekawego i urzekającego, a plan zagospodarowania właściwie w żaden sposób mnie nie ogranicza. Przeszłam przez fascynację parterowymi bungalowami, piętrowymi miejskimi willami, nowoczesnymi domami z płaskim dachem, maleńkimi domkami w skandynawskim stylu, aż po (nie uwierzycie) domy dworki. Od codziennych poszukiwań w internecie, odłożonych setek projektów do zakładek, codziennych okrzyków: Stasiu znalazłam idealny dom!!! do wreszcie narysowania w przypływie nerwów własnego pomysłu na dom i kolejnych czterdziestu pomysłów na dom. Minęły trzy lata, wszystko zatwierdzone, a projektu brak. Zaczęłam myśleć w inny sposób, bo najwidoczniej do tej pory myślałam, źle skoro nie przynosiło to efektu. Po pierwsze zapytałam męża co musi znaleźć się w jego wymarzonym domu. Odpowiedź była natychmiastowa- duże okna, gabinet i miejsce na konsolę. Następne kryterium ważne dla mnie to przestronny salon gdzie zmieszczą się dwie sofy, duży stół na rodzinne biesiadowanie i otwarta kuchnia z wyjściem na taras. Potrzebowałam sporego pomieszczenia na firmę, garderoby (ok. 100 par butów ;)) ciekawej sypialni z widokiem na góry i dodatkowego pokoju gościnnego. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to zrozumiałam, że dom musi wpisać się w okolicę i pomimo braku zakazu jednak nie wszystko wypada wybudować. Chciałam zatem, aby nawiązywał do śląskiej zabudowy tzw. familoków (tak wiem, że powiecie, że są paskudne, ale ja naprawdę uwielbiam Śląsk), miał bardzo prostą bryłę, trochę przypominał modne domy-stodoły (mamy taką prawdziwą XIX-wieczną stodołę za domem, ale zbyt dużą do zamieszkania) odważny, nietypowy, nowoczesny, ale na tyle tradycyjny aby nie wadził z kryształowymi  żyrandolami i moją ukochaną rzeźbioną szafą po pradziadkach. Głównym elementem wymarzonego domu miała być jego nieograniczona otwartość na ogród. Kiedy postawiliśmy sobie takie wytyczne rozpoczęłam ponowne szperanie w internecie. Wróciłam do zakładek do samego początku... i oto stało się- miłość od drugiego spojrzenia ALCUDIA

tagi
alcudia
6Komentarze
Data dodania: 2015-06-19 21:15:44
Fajnie napisane. Witam Was. Życzę zapału cierpliwości w budowaniu i pisaniu. Pozdrowienia z Dolnego Śląska. Też kochamy.
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-19 21:34:27
Witamy :) Tak mnie zaintrygował Twój wpis, że od razu wygooglowałam projekt i muszę przyznać, że opisałaś go idealnie :) Prosty a zarazem niebanalny :) Czuje, że to będzie bardzo ciekawy blog bo pióro też masz fajne :) Pozdrawiam i powodzenia!
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-19 21:41:06
Okolice pozdrawiają. Już Was lubię, bo świetnie się czyta to co piszesz :) A no i Czechowice-Dziewice to już tak średnio śląsk jak dla mnie. Jakoś już pod góroli mi podchodzi mimo wszystko :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-19 21:44:33
Pisz proszę dalej, fajnie się czyta. Powodzenia w budowaniu.
odpowiedz
Data dodania: 2015-06-19 21:48:15
Witam :) Z przyjemnością będę tu zaglądać :)
odpowiedz
dankor  
Data dodania: 2015-06-19 22:10:56
Jeżeli gust do urządzania domu masz tak samo dobry jak talent do pisania to będzie pięknie i niebanalnie :) Projekt świetny!
odpowiedz
alcudia-slask
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 112464
Komentarzy: 356
Obserwują: 248
On-line: 9
Wpisów: 22 Galeria zdjęć: 202
Projekt ALCUDIA B
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Śląsk
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 styczeń
2016 czerwiec
2016 maj
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu ALCUDIA B:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
jahu11.mojabudowa.pl - wpisów: 221
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 201
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 138
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń