Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Niebieskie cudeńka

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2017-01-16
wyślij wiadomość

Chciałam Wam pokazać jakie piękności udało nam się wczoraj kupić. Do posiadania własnej kuchni zostało jeszcze kilka miesięcy, ale nie mogłam się powstrzymać. blog budowlany - mojabudowa.pl

8Komentarze
niechaj  
Data dodania: 2017-01-16 19:13:16
cuda! Miska z rybkami i filiżanki, no i małe miseczki też ;) Skąd?
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-16 23:02:14
TK Maxx :)
odpowiedz
Odpowiedź do niechaj
niechaj  
Data dodania: 2017-01-17 23:18:49
dzięki! :)
odpowiedz
Odpowiedź do alcudia-slask
Data dodania: 2017-01-17 23:07:36
Cudne filiżanki!
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-18 08:41:21
Dziękuję :)
odpowiedz
Odpowiedź do naszabryza
test99  
Data dodania: 2017-01-30 22:31:47
Fajny ten Wasz projekt domu. Super, że się nie poddajecie mimo wszelakich przeciwności. Bardzo mi się podoba Wasz dach, super rynny i to wielkie okno w salonie jest świetne mimo błędu firmy. Powodzenia w dalszych etapach. T.
odpowiedz
Data dodania: 2017-02-01 08:49:41
Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do test99
Data dodania: 2017-09-08 08:35:37
Wnętrza zapowiadają się naprawdę pięknie! Czy mogę prosić o dokładną nazwę białej farby, która malowaliście w domku?
odpowiedz

Kilka miesięcy później...

Blog:  alcudia-slask
Data dodania: 2017-01-05
wyślij wiadomość

Po bardzo długiej przerwie wracam do Was. Postaram się w skrócie opisać co stało się przez te siedem miesięcy nieobecności.

Ostatni wpis dotyczył okien i dylematu czy aby dobrze zostało zamontowane okno HST. Niestety miałam rację okno jest o 3 cm za wysoko. Może wydawać się to śmieszne, ale w przypadku okna bezprogowego te 3cm mają ogromne znaczenie. Zgłosiliśmy reklamację zarówno na złe zamontowanie jak i na uszkodzenia widoczne na ramie. Reklamacja została uznana, ale na wymianę ramy i ponowne (prawidłowe) zamontowanie czekamy już od czerwca. Moja cierpliwość powoli się kończy i zaczynam żałować, że zauważyłam te wszystkie usterki. Sytuacja z oknem utrudniła zrobienie tynków, wylewki, elewacji. Wszystko obok okna niedokończone. Firma sprzedająca okna nie odbiera już ode mnie telefonów.

No dobrze kończę już z tym narzekaniem i mówię co było dalej. Stan surowy zamknięty pozwolił na zrobienie elektryki. Zanim przyszli elektrycy kupiłam kredę i razem ze Stasiem pewnej niedzieli poszliśmy na budowę i zaznaczaliśmy na ścianie gdzie i co ma się znaleźć. Trochę to zajęło zwłaszcza, że ja zaznaczałam a Stach tylko przeszkadzał ;) W poniedziałek Panowie zweryfikowali nasze ustalenia i uświadomili mi, że nasze potrzeby elektryczne są znacznie większe. Gniazdko na każdej ścianie, po 2 wyłączniki do niektórych lamp no i 3 podłączenia antenowe. Myślałam, że padnę ze śmiechu- jeden telewizor i 3 gniazda antenowe. No ale dobrze to oni są specjalistami. Firma składałasię ze starszego właściciela, kilku 20-letnich (chyba tyle już mieli) pracowników i nieletnich praktykantów ze szkoły. Brali jedną stawkę bez względu na ilość gniazdek. Dodatkowo płaciłam za instalację pod rolety. Nie będziemy ich robić, ale to tak na wszelki wypadek. Gniazdka zrobiliśmy na wysokości 25-30 cm, a wyłączniki chyba na 130 cm. mieliśmy z tym duży dylemat. jedni robią wysoko, a inni coraz częściej bardzo nisko na wysokości wyprostowanej dłoni. Nie daliśmy się przekonać do takiej wysokości. Przeczytałam ciekawą poradę dla ustalenia prawidłowej wysokości, a mianowicie należy razem z mężem stanąć przy ścianie zamknąć oczy i uderzyć wścianę jak byśmy chcieli włączyć światło. Na szczęście jesteśmy oboje przyzwyczajeni do wysokich wyłączników więc uderzyliśmy prawie w tym samym miejscu. Panowie zrobili również instalację odgromową, gdyż jesteśmy najwyżej położonym domem w okolicy i w dodatku na górce.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 Po tych kilku miesiącach doszłam do wniosku, że jeszcze kilka gniazdek trzeba dorobić.Podobno to nie problem nawet jeśli mamy już tynki. Mam nadzieję, że mój mąż tego nie będzie czytał, a ja załatwię to po cichu z panami. Trzeba było ich słuchać jak mówili, że gniazdko musi być na każdej ścianie :)

Hydraulicy przyszli po tynkarzach. Namawiali mnie na dwie umywalki w każdej łazience. Pomyślałam o tym, że to podobna sytuacja do tych gniazd antenowych. Mamy 3 łazienki na 2 osoby i nie rozumiałam tego nalegania na dublowanie umywalki. Zawsze wchodzę sama do łazienki, a argumenty, że ładniej to wygląda i wszyscy tak teraz robią nie trafiły do mnie. Raczej wyobraziłam sobie to codzienne wycieranie pasty do zębów w każdej z nich no i ten brak zdecydowania, z której to dzisiaj skorzystać. Zostałam natomiast przekonana do zrobienia bidetu, którego nie było w planach. Panowie wykonali również ogrzewanie podłogowe. Podobno rozłożyli jakieś lepsze rurki i gęściej ze względu na planowaną drewnianą podłogę.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tynki i wylewki czyli jak to zrobiło się jaśniej i dom zaczął przypominać dom. Tynkarze swoją pracę wykonywali chyba 2 tygodnie. Jedyną istotną rzeczą jaką sobie przypominam to to, że zasłonili folią okna i wreszcie mogliśmy się schować w salonie gdzie jest 35 mkw szyb i normalnie widać nas z każdej strony. Wylewki zrobili w jeden dzień, a później przez 2 tygodnie polewałam wodą. Był to okres największych letnich upałów i przebywanie w tych parnych pomieszczeniach było koszmarne. Nie wiem już czy bardziej polewałam podłogę czy siebie żeby się schłodzić.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

W międzyczasie wymienili też szyby w oknach plastikowych. Zgłosiłam reklamację na prawie wszystkie szyby. Okazało się, że były solidnie porysowane. Największy 2-metrowy fix w salonie miał rysę na ok 60 cm. Reklamacja została uznana, a szyby wymienione. Panowie powiedzieli, że aktualne normy unijne dopuszczają rysy. Podobno szyby przechodzą przez specjalny skan i rysy o dopuszczalnych normach nie są wychwytywane. Poza tym energooszczędne szyby są z jakimiś domieszkami, które sprawiają, że szkło jest bardziej podatne na porysowania.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zrobiono nam również izolację tarasu. Do tej pory wszystkie ściany pod tarasem były przemoknięte. Właściwie są takie do teraz, ale przynajmniej już bardziej nie namakają. Położono 2 warstwy papy, która i tak nieco przepuszczała. Pod  papą jakieś czarne mazidło. Na to styropian, wylewka i warstwa gumowatego szarego mazidła. Niestety odpadło pod wpływem mrozu i trzeba to zrobić jeszcze raz.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Doczekaliśmy się też drzwi zewnętrznych. Bardzo długo nad nimi rozmyślaliśmy. Jeździliśmy po okolicy wypatrując jakiejś perełki w nowych domach. Niestety wszystko co nowoczesne wydawało mi się zbyt przesadzone. Moje serce skłaniało się do rzeźbionych stylowych drzwi, ale rozum podpowiadał, że to zbyt nowoczesny dom na takie sentymenty. Kiedy przyjechał przedstawiciel to byłam na 100 % zdecydowana na antracytowe drzwi w grube lustrzane pasy na całej szerokości. Pomysł nieco przestał mi się podobać kiedy usłyszałam cenę. Nie wiedziałam co zrobić zwłaszcza, że musieliśmy zdecydować się na drzwi z szybą, ponieważ w naszym wiatrołapie nie ma okna. Kiedy powiedziałam to Panu od drzwi to uświadomił mi, że poczwórna szyba i tak nie przepuści światła. Odetchnęłam z ulgą i zamówiłam najprostsze na świecie drzwi bez żadnego udziwnienia. Żadnych szybek, łuków i łączenia kolorów.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wstępne ocieplenie poddasza i stryszek. Zmęczyłam się już tym pisaniem więc powiem tylko, że kolejna warstwa wełny będzie po wygrzaniu domu kiedy podłączą wreszcie gaz. Moja gadulska natura zapędziła mnie do zagadywania panów przy ociepleniu. Strasznie nawdychałam się opiłków i przez tydzień codziennie mówiłam Staszkowi, że chyba będziemy musieli pojechać na pogotowie. Na szczęście przeszło. Łączna grubość wełny będzie wynosić 35 cm.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stryszek jest super. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia zanim zabrali drabinę.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ocieplenie domu udało się zrobić przed zakończeniem roku. Nie robiłam zdjęć bo nie chciałam stresować Panów, a przychodzili na budowę kiedy było jeszcze ciemno, a kończyli gdy już było ciemno.  Musieliśmy zrobić cieńszą warstwę styropianu ze względu na zbyt mały wypust dachu. Przy rynnach bezokapowych styropian musi zmieścić się całkowicie pod rynną. Zdecydowaliśmy się na styropian grafitowy austrotherm 18 cm. Wykończenie elewacji dopiero na wiosnę, albo jeszcze później.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kilka zimowych widoków z tarasu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A teraz przedstawiam Wam mój ukochany zakup do domu. Piec :) Romotop Bilbao. Na górze ma być jeszcze ceramiczna płyta, ale oddaliśmy do reklamacji ponieważ przywieźli ubitą. Piec waży 160 kg i musiałam zorganizować wnosicieli. Leroy Merlin żąda za wniesienie zdecydowanie przesadzoną cenę. Niestety podczas wnoszenia została lekko uszkodzona ościeżnica w drzwiach wejściowych. Poproszę Pana stolarza, który będzie robił dla nas schody aby lekko podreperował. Piec bardzo nas cieszy. Właściwie palę w nim prawie codziennie. Spędziliśmy nawet sylwestra przy piecu. Kupiliśmy w Ikei bardzo wygodne fotele ogrodowe, zanieśliśmy koce, jedzenie i szampana. Widok fajerwerków przez te wszystkie okna a przede wszystkim z tarasu był bajeczny. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mój mąż miał urlop między świętami i przez prawie cały ten czas ciął drzewo, które zostało na budowie. Poniżej efekt wspólnej pracy. Stach przy pile ryzykował palce, a ja przy taczkach kręgosłup.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A teraz odpoczywamy pod drewutnią...

blog budowlany - mojabudowa.pl

12Komentarze
czortek  
Data dodania: 2017-01-05 20:08:09
Piękny ten domek :) Wiele Wam się udało zrobić, a ogrzewanie podłogowe gęsciutkie - co 10 cm? Jeszcze troszkę i będzie można się wprowadzac:D
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-06 08:13:41
Dziękuję :) Ja niestety odnoszę wrażenie, że wszystko się strasznie wlecze. Ciągle na coś czekamy zamiast działać. Kiedy planowaliśmy kalendarz robót to oprócz przymusowych przerw po wylaniu stropu i wylewek dodałam spory zapas na wszelki wypadek i przeprowadzka została zaplanowana na początek grudnia. Jak się okazuje czynnikiem najbardziej opóźniającym jest niestety człowiek. Na projekt instalacji gazowej czekamy od wiosny bo projektant miał ważniejsze zlecenia. Nie ruszymy dalej jeśli nie wygrzejemy domu. Kolejny termin na przeprowadzkę to kwiecień. Tak, ogrzewanie podłogowe co 10 cm. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do czortek
niechaj  
Data dodania: 2017-01-05 20:51:00
Piękny dom się wykluwa w jeszcze ładniejszej okolicy:) Mieliśmy podobny problem z HSem - tzn zamontowano go też 3cm za wysoko i denerwowaliśmy się, że musimy czekać na poprawny montaż kilka dni - u Was to jakiś kosmos o_O Drewutnia robi wrażenie - pieczołowicie poukładane, jak domek dla owadów ;) Powodzenia na dalszych etapach, już niedużo zostało.
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-06 08:21:12
Właśnie... domek dla owadów. Też o tym niestety pomyślałam ;) Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do niechaj
anika  
Data dodania: 2017-01-05 21:46:55
Jaki macie kolor uszczelek miedzy szybami?
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-06 08:24:52
Kolor czarny. Sprzedawca namawiał na jasny szary, ale zbyt kontrastował z antracytem. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do anika
magdaz3
Data dodania: 2017-01-05 23:46:59
hej domek świetny :) ten nowoczesny styl jest po prostu rewelacyjny... no i najważniejsze piękny piecyk ..ile za niego daliście? pozdrawiam ps. zapomniałam drewutnia tez niczego sobie hihi kawał dobrej roboty
odpowiedz
Data dodania: 2017-01-06 08:32:27
Dziękuję :) Za piec zapłaciliśmy 3000 zł + dodatki ok. 300 zł Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do magdaz3
Data dodania: 2018-02-23 13:12:45
odgrzebuje :) jakiej firmy są drzwi zewnętrzne?
odpowiedz
Data dodania: 2018-02-23 13:28:49
Doorsy :)
odpowiedz
Odpowiedź do mariemil2018
afrezja  
Data dodania: 2018-05-08 13:48:59
Dawno już za wami ten etap ale czy pamiętasz ekipe od tynków i czy mogłabyś ich polecić? :)
odpowiedz
Data dodania: 2020-07-23 11:39:04
drzwi
Jakie to drzwi? firma wikęd?
odpowiedz
alcudia-slask
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 112447
Komentarzy: 356
Obserwują: 248
On-line: 9
Wpisów: 22 Galeria zdjęć: 202
Projekt ALCUDIA B
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Śląsk
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 styczeń
2016 czerwiec
2016 maj
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu ALCUDIA B:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
jahu11.mojabudowa.pl - wpisów: 221
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 201
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 138
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń